Blog: Návštěva cirkusu Ohana plná očekávání

Přátelé cirkusového umění, dovolte abych zde uvedl mou recenzi na první český hororový cirkus Ohana. Ten minulý týden zavítal k nám do Chebu a po dlouhé době tak v našem okrese stály dva cirkusy během jednoho týdne (asi 5 km od sebe). Ještě zajímavější na tom je, že dva cirkusy patřící členům rodiny Joo. Chebské publikum naštěstí ukázalo svoji hladovost po artistickém umění a Jo-Joo i Ohana měli u nás každý den nadstandardní návštěvy.

Jo-Joo bohužel hodnotit nemohu, nenavštívil jsem ho ani v Chebu, ani v Aši a ani ve Františkových Lázních. Pana Jaromíra obdivuji za to co za pár let vybudoval. Beru ho za jednoho z největších cirkusových srdcařů. Jenže nápis na plachtě jeho šapitó mě odradil. Vím, asi ne pro každého je to pochopitelný důvod nenávštěvy cirkusu, ale já to tak prostě mám a mám k tomu velice pádný důvod. Tak to jen pro pořádek, proč nepíši hodnocení k cirkusu Jo-Joo.

Teď už k samotnému hodnocení cirkusu Ohana. Když jsem tento relativně nový cirkus sledoval na internetu, byl jsem ke zvolení jeho cesty velmi skeptický. Má návštěva v minulém týdnu ale potvrdila, abych nehodnotil něco, co jsme nikdy na vlastní oči neviděl. Byl jsem na posledním nedělním představení. Cirkus byl už bohužel z velké části sklizený (zatažený vchod, ploty pryč, stánek venku jen volně). Naštěstí jsem kolem cirkusu jel i v týdnu, takže jsem jeho „vizáž“ viděl.

Na představení jsem šel se dvěma kamarády (oba přes 30 let). Jednomu dokonce cirkusové umění moc neříká. Kvůli absolutně plnému stanu se začalo o trochu později, ale jen to umocnilo mou nedočkavost. Pak vše začalo a začala velká jízda klauna Matěje. Program byl víceméně postaven jenom na něm a ač někdo může mít velké výhrady k jeho stylu hrubého humoru, tak my tři kamarádi pomalu začali ten jeho styl chápat a nesmírně jsme se bavili. Moc se mi líbilo, že i když byla v programu 20 minutová přestávka, program pokračoval víceméně dál, protože Matěj přišel mezi lidi ven a u focení a selfie pokračoval ve své jízdě. To je myslím velká přidaná hodnota tohoto cirkusu – interakce s publikem. Měl jsem opravdu pocit, že představení trval dvě a půl hodiny. V první půlce a v části druhé toho moc z cirkusového umění nebylo, ale když už přišli na řadu artisté, jejich výkony byly velice dobré. Na můj vkus možná až moc čísel ve vzduchu pod kopulí. Ale to je spíš můj pohled.

Video tip: Klaun MaTé a jeho týden u cirkusu Ohana (klikni pro zobrazení)

Každopádně celkově mě pojetí cirkusu velice příjemně pobavilo a hlavně překvapilo. Musím uznat, že Marcela Joo s partnerem a Matějem nacházejí cestu, která má svou budoucnost a svého diváka si jistě najde. Důkazem toho bylo vyprodané hlediště asi na každém vystoupení v Chebu (kde je celkem rušný kulturní život – divadlo, galerie, velký pouliční festival Chebské dvorky konaný ve stejném termínu). Můj velký obdiv mají i co se týče výzdoby stanu a bufetu. V bufetu opravdu skvělá nabídka, která velice potěšila. Ceny pro někoho možná vysoký. Když se ale člověk zamyslí nad tím, co při takovém výkonu musí ještě obstarat s občerstvením, rád si za to připlatí. A když nechce za to takhle zaplatit, tak si prostě nic dávat nemusí. Překvapila mě i vůně pilin v šapitó, kterou jsem vůbec nečekal. Pak mi ale došlo, že na stejném místě měl šapitó postavené Jo – Joo (necelé 2 týdny před), takže to bylo asi tím.


Interakce účinkujících s diváky i mimo program je velkou přidanou hodnotou cirkusu Ohana (zdroj: facebook OHANA Horor cirkus)


Musím se tedy omluvit účinkujícím z cirkusu Ohana za můj skeptický pohled před návštěvou.Je to pro nás úplně nový žánr a kdo tam půjde přesně s tímto očekáváním, určitě bude z vystoupení nadšen. Za mě tedy hodnocení: 7 z 10

Letošní návštěvy a hodnocení

Cirkus Sultán: 6 z 10

Cirkus Ohana: 7 z 10

Autorem recenze je fanoušek Michal

Zdroj fotek: oficiální facebook OHANA Horor cirkus

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na